fbpx

SERWIS KLIMATYZACJI

MOBILNY SERWIS KLIMATYZACJI

OBSŁUGUJEMY TAKŻE AUTA Z NOWYM CZYNNIKIEM 1234yf!

Oferujemy kompleksową obsługę i naprawę klimatyzacji w Nowym Sączu z dojazdem do klienta oraz w naszym warsztacie.

Obsługujemy auta osobowe, auta dostawcze, pojazdy ciężarowe, maszyny budowlane, koparki i inne z układami pracującymi na czynniku chłodniczym r134a oraz 1234yf!

Na pełen serwis klimatyzacji samochodowej składa się:

 • opróżnienie układu klimatyzacji z czynnika

 • czyszczenie czynnika i układu klimatyzacji z wody

 • test szczelności metodą hydrogen
 • podciśnieniowa próba szczelności układu klimatyzacji

 • napełnianie klimatyzacji, wymiana oleju i czynnika z barwnikiem UV

 • odgrzybianie / ozonowanie układu klimatyzacji

 • sprawdzenie ciśnienia układu

 • w razie potrzeby diagnostyka komputerowa

Oferujemy także sprawdzenie szczelności układu metodą hydrogen. Niezawodny sposób na weryfikację szczelności i znalezienie źródła wycieku!

CENNIK dla aut z czynnikiem R134A:

Dotyczy układów klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych z czynnikiem R134A:

Pełny przegląd klimatyzacji (sprawdzenie poszczególnych elementów układu, szczegóły obok cennika) wraz ze sprawdzeniem szczelności i  odgrzybianiem metodą ozonowania (cena zawiera pierwsze 100g czynnika)  200 zł
Pełny przegląd klimatyzacji bez odgrzybiania (sprawdzenie poszczególnych elementów układu, szczegóły obok cennika)  ze sprawdzeniem szczelności  (cena zawiera pierwsze 100g czynnika)  150 zł 
Odgrzybienie klimatyzacji metodą ozonowania 80 zł
Sprawdzenie szczelności układu hydrogenem + znalezienie źródła wycieku w przypadku nieszczelności od 100 zł
Każde rozpoczęte 100 gram czynnika R134A 40 zł
Wymiana filtra kabinowego *od 20 zł + cena filtra 

(cena usługi uzależniona od modelu pojazdu)

Naprawy układu klimatyzacji, nieszczelności, wymiana sprężarki i inne Wycena indywidualna
Ozonowanie pomieszczeń od 100 zł

CENNIK dla aut z czynnikiem 1234YF

Dotyczy układów klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych z czynnikiem 1234yf:

Pełny przegląd klimatyzacji (sprawdzenie poszczególnych elementów układu, szczegóły obok cennika) wraz ze sprawdzeniem szczelności i  odgrzybianiem metodą ozonowania  300 zł
Pełny przegląd klimatyzacji bez odgrzybiania (sprawdzenie poszczególnych elementów układu, szczegóły obok cennika)  ze sprawdzeniem szczelności 250 zł 
Odgrzybienie klimatyzacji metodą ozonowania 80 zł
Sprawdzenie szczelności układu hydrogenem + znalezienie źródła wycieku w przypadku nieszczelności od 150 zł
Każde rozpoczęte 100 gram czynnika 1234yf 100 zł
Wymiana filtra kabinowego *od 20 zł + cena filtra 

(cena usługi uzależniona od modelu pojazdu)

Naprawy układu klimatyzacji, nieszczelności, wymiana sprężarki i inne Wycena indywidualna
Ozonowanie pomieszczeń od 100 zł

Miło nam poinformać, iż na pokładzie przybyła kolejna niezastąpiona jednostka, dzięki czemu można korzystać z naszych usług serwisu klimatyzacji zarówno stacjonarnie, jak i z dojazdem do klienta niezależnie od siebie.

Świadczymy oczywiście usługę serwisu klimatyzacji oraz napraw układów klimatyzacji.

TEL. 660-718-130 – serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta

TEL. 512-613-235 – serwis klimatyzacji stacjonarnie – w warsztacie

Jak dojechać? Kliknij i skorzystaj z GOOGLE MAPS:

https://maps.app.goo.gl/5THA9kPN6qDSPdgP9

Ozonowanie może być stosowane w:
– Samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach,
– Domach, mieszkaniach i biurach,
– Gabinetach lekarskich, rehabilitacyjnych, kosmetycznych,
– Żłobkach, przedszkolach i szkołach,
– Hotelach, pensjonatach, schroniskach,
– Sklepach, magazynach i chłodniach,
– Innych obiektach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych.

Skuteczne i ekologiczne usuwanie przy pomocy Ozonu:
– Bakterii i Wirusów,
– Alergenów (roztocza, zarodniki grzybów, kurz, pyłki roślin, itp.),
– Pleśni i jej zarodników,
– Nieprzyjemnych zapachów (spalenizna, tytoń, stęchlizna, pot, mocz, zwierzęta, farby i lakiery, itp.),

Zalety tej technologii:
– 100% ekologiczna, bez użycia szkodliwych środków chemicznych,
– wysoka skuteczność dzięki kompleksowej dezynfekcji całości obiektu wraz z jego zawartością (meble, odzież, urządzenia),
– dokładna penetracja wszelkich zakamarków pojazdu lub obiektu, bez wynoszenia zawartości,
– możliwość przenikania do wnętrza materiałów tekstylnych (tapicerka, dywany, materace) oraz okładzin ściennych (kasetony, tapety, korek, itp.),
– pozostawienie zapachu świeżości jak po burzy.

O klimatyzację samochodową należy dbać cały rok, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Jest to skomplikowany układ, który bezpośrednio wypływa na nasze zdrowie. Filtr przeciwpyłkowy, zwany kabinowym pracuje cały czas zatrzymując kurz, pył oraz wszelkie zanieszczyczenia. Należy więc wymieniać go przynajmniej raz w roku.

Parownik, czyli urządzenie, w którym czynnik chłodniczy ulega odparowaniu najeczęściej umieszczony jest w okolicy deski rozdzielczej. Jest to idealne miejsce do rozwoju grzybów i bakterii, wywołujących reakcje alergiczne oraz poważne choroby. Ten element również przynajmniej raz w roku wymaga oczyszczenia.

Podczas używania klimatyzacji występuje samoistny ubytek czynnika chłodniczego co powoduje obniżenie wydajności klimatyzacji.

Filtr z osuszaczem z biegiem czasu przestaje poprawnie funkcjonować, w wyniku czego może dojść do zatkania układu, a co za tym idzie trwałego uszkodzenia układu lub sprężarki.

Oferujemy serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo czas, nie musząc oczekiwać w warsztacie na odbiór pojazdu, czy pozostawiać go na kilka godzin. Sprawdzimy czy układ klimatyzacji jest sprawny. Jeśli wystąpi usterka możliwa do usunięcia na miejscu zostanie ona usunięta, a gdy praca wymagać będzie zaplecza warsztatowego czy części zamiennych, możemy odebrać od Państwa pojazd, a następnie podstawić pod dom lub też umówić się na dogodny termin naprawy. Jeśli klimatyzacja jest sprawna oczyścimy cały układ, sprawdzimy szczelność, uzupełnimy czynnik chłodniczy oraz sprawdzimy wydajność chłodzenia.

Sprawdzanie szczelności metodą HYDROGEN

Proces wykrywania nieszczelności przy użyciu mieszaniny azot+wodór. Posiada ona mniejsze cząstki niż czysty azot co pozwala na wykrycie mniejszych nieszczelności oraz kontrolę za pomocą wykrywacza co utrudnione jest przy samym azocie, który jest składnikiem powietrza.Zgodnie z ustawą o F-Gazach zalecanymi obecnie metodami sprawdzania szczelności jest metoda nie powodująca ucieczki czynnika z układu co dzieje się na przykład w przypadku kontrastu UV.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ I UMÓW SIĘ NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN. PRZYJEDZIEMY!

TEL. 660-718-130 – serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta

TEL. 512-613-235 – serwis klimatyzacji stacjonarnie – w warsztacie

ul. Nawojowska 296A, Nowy Sącz

[email protected]

 

Jak dojechać? Kliknij i skorzystaj z GOOGLE MAPS:

https://maps.app.goo.gl/5THA9kPN6qDSPdgP9

Dojazd bezpłatny na terenie Nowego Sącza i gmin ościennych. Możliwy dalszy dojazd: 10 zł za każde rozpoczęte 10 km w jedną stronę.

Do wykonania usługi z dojazdem u klienta potrzebne jest podłączenie do prądu. W przypadku brak takiej możliwości dysponujemy agregatem – dopłata 10 zł do usługi

Potrzebujesz wykonać usługę, której nie znalazłeś w cenniku? ZADZWOŃ lub NAPISZ!

Serdecznie zapraszamy!

Klimatyzacja samochodowa – zasada działania, obsługa, serwis

 

Klimatyzacja – w latach 90tych porządany luksus za który trzeba było sporo dopłacić. Obecnie  stała się standardem praktycznie w każdym segmencie samochodów. Jest przydartna nie tylko latem, chłodząc wnętrze naszego auta ale i również zimą, osuszając parę z szyb. Oczywiście aby w pełni wykorzystać jej możliości niezbędny jest regularny serwis. W tym artykule dowiesz się jak działa klimatyzacja oraz jak poradzić sobie z najczęściej występującymi awariami.

Układ klimatyzacji samochodowej działa na podobnych zasadach jak lodówka. W jego skład wchodzi:

 • Skraplacz
 • Sprężarka (kompresor)
 • Parownik
 • Osuszacz

Podstawą klimatyzacji jest czynnik chłodzący. Jeszcze nie dawno był to tani i łatwo dostępny gaz o oznaczeniu R134a. Niestety został on uznany jako szkodliwy dla atmosrfery i od 2017r całkowicie wycofany z europejskiego rynku. W zamian stosuje się proekologiczny środek o oznaczeniu R744. Podczas uzupełniania samego czynnika chłodzącego, dodawany jest również specjalny olej, który zapewnia prawidłowe smarowanie sprężarki.

Zaraz po uruchomieniu klimatyzacji, gaz trafia do sprężarki, w której zwiększa się jego ciśnienie i temperatura. Następnie gaz trafia do skraplacza gdzie oddaje swoje ciepło a sam zmienia się w ciecz.
Kolejnym etapem jest osuszacz. Pozbawia on czynnik wilgoci i zanieczyszczeń. Wraz z osuszaczem  montowany jest zawór rozprężający, w którym ciśnienie w układzie jest obniżane – co nie tyko znacznie obniża temperaturę gazu, ale także wprowadza go w stan gazowo-wodny. Ostatnim punktem układu klimatyzacji jest parownik. Ciepło z kabiny jest w nim wymieniane i trafia do kanałów wentylacyjnych. Cały proces zatacza koło i z parownika gaz z powrotem trafia do sprężarki.

 

Najczęstsze problemy z układem klimatyzacji

Awaria klimatyzacji w samochodzie może objawiać się na wiele sposobów. Tym najbardziej oczywistym, jest sytuacja, gdy do naszej kabiny nie dochodzi chłodne powietrze. Może to oznaczać nieszczelność w układzie i ulotnienie się czynnika chłodzącego lub awarię jednego z podzespołów. Powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie, nieporządane odgłosy wychdzące spod maski po uruchomieniu klimatyzacji czy nie równą pracę silnika (falowanie obrotów).

Kolejnym objawem po którym powinniśmy udać się do serwisu klimatyzacji w Nowym Sączu, mogą być zaparowanie szyby i nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych. Przyczyną może być kwalifikujący się do wymiany filtr kabinowy i zabrudzenie całego układu wentylacji.

Najpoważniejszą i tym samym przeważnie najdroższą w naprawie awarią, jest awaria kompresora.Najczęściej jej powodem jest zbyt mała ilość czynnika chłodzącego (i tym samym oleju) co powoduje zatarcie kompresora. Jego wymiana może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego tak ważny jest regularny serwis, np w “Mobilny Serwis Klimatyzacji Nowy Sącz“.

 

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? – Naprawa klimatyzacji Nowy Sącz

Klimatyzacja to nie tylko przyjemny chłód w upalnie dni, ale również pewne obowiązki, których spełnienie gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację.
Podstawową czynnością podczas obsługi klimatyzacji jest regularne odgrzybianie całego układu. Używanie jej powoduje, gromadzenie się wilgoci w kanałach wentylacyjnych – tym samym tworząc środowisko sprzyjające rozwijaniu się grzybów i bakterii. Skutkiem będzie nieprzyjemny zapach, a w skrajnych przypadkach, może nawet zagrażać zdrowiu pasażerów.

Należy pamiętać o corocznym przeglądzie w profesjonalnym serwisie klimatyzacji. To nie tylko odgrzybianie ale przede wszystkim sprawdzenie całego układu i uzupełnie czynnika chłodzącego. Tak, nie wielki ubytek jest rzeczą naturalną i nie trzeba się tym przejmować – oczywiście o ile nie ma żadnych większych nieszczelności.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.