fbpx

WODOROWANIE SILNIKÓW

USUWANIE NAGARU METODĄ WODOROWANIA

Oferujemy usługę wodorowania w Nowym Sączu i gminnach ościennych z dojazdem do klienta oraz w naszym zakładzie.

Wodorowanie silnika (dekarbonizacja)  to innowacyjna metoda usuwania nagromadzonego nagaru w newralgicznych miejscach takich jak komora spalania, zawory, wtryskiwacze czy filtry DPF w przypadku silników diesela bez demontażu, bez dolewania chemii, bez wymiany oleju i filtra.

Jak to działa?
Dekarbonizacja oiera się na procesie destylacji rozkładowej. Do układu dolotowego wprowadzana jest odpowiednia ilość mieszanki wodoru i tlenu. Efektem jest rozpouszczenie nagaru między innymi na zaworach, pierścieniach tłokowych, zaworze EGR czy turbosprężarce.

Jakie są efekty?

  • lepsza kultura pracy silnika
  • odzysk utraconej mocy silnika
  • zmniejszone zużycie paliwa i emisja spalin dzięki mniejszym oporom ruchu.

W przeciwieństwie do chemicznych “płukanek”, wodorowania nie wymaga wymiany filtrów czy płynów eksploatacyjnych.

CENNIK

Usługa wodorowania dla silników do 2 litrów pojemności 200 zł
Usługa wodorowania dla silników powyżej 2 litrów pojemności 250 zł
Przegląd układu dolotowego, kanałów wlotowych, kolektora przy pomocy kamery inspekcyjnej 50 zł
Diagnostyka komputerowa Od 70 zł
Czyszczenie elementów układu (czujniki MAF, MAP, ciśnienia, przepustnica) od 50 zł

Dojazd bezpłatny na terenie Nowego Sącza i gmin ościennych. Możliwy dalszy dojazd: 10 zł za każde rozpoczęte 10 km w jedną stronę.

Do wykonania usługi z dojazdem u klienta potrzebne jest podłączenie do prądu. W przypadku brak takiej możliwości dysponujemy agregatem – dopłata 10 zł do usługi

Potrzebujesz wykonać usługę, której nie znalazłeś w cenniku? ZADZWOŃ lub NAPISZ!

Wodorowanie silnika – co to jest i jak działa?

 

Wodorowanie Nowy Sącz to innowacyjna usługa, która za zadanie ma przywrócenie fabrycznych osiągów wyeksploatowanym silnikom. Bardzo popularna w zachodniej Europie – w Polsce stosowana od niedawna.
Na czym tak właściwie polega?

Na skutek mieszania się oleju silnikowego z paliwem powstaje substancja, która w wyniku spalania tworzy nagar. Podczas eksploatacji samoachodu osadza się on na poszczególnych podzespołach silnika, takich jak: zawory, pierścienie tłokowe, katalizator, turbosprężarka, EGR, DPF, kolektor dolotowy i wydechowy – powodując ich nadmierne zużycie, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie.

Wodorowanie silnika Nowy Sącz – jak przebiega?

Podczas wodorowania, silnik zostaje oczyszczony z zalegającego nagaru. Przez dolot powietrza podczas pracy silnika, wprowadza się specjalną mieszaninę gazów, która zwiększając temperaturę spalin, rozpuszcza nagar, wydalając go następnie przez układ wydechowy.
Co bardzo istotne, cały proces jest bezinwazyjny i nie wymaga demontażu wtryskiwaczy, filtra DPF czy głowicy silnika.

Usuwanie nagaru Nowy Sącz – jakie daje korzyści?

Dzięki usunięciu całej zalegającej sadzy, silnik odzyskuje fabryczną moc i moment obrotowy. Ponadto zanika nadmierne dymienie, wibracje i następuje ogólna poprawa jego kultury pracy. Zauważalne jest też mniejsze spalanie.
Wodorowanie silnika powinno przeprowadzić się już po pierwszych 50 tysiącach kilometrów. Następnie powtarzać ten zabieg co rok, bądź co 30 tysięcy kilometrów. Regularne usuwanie nagaru gwarantuje dłuższą żywotność silnika oraz jego podzespołów. Co istotne, nie poleca się wodorowania silnika w samochodach straszych niż 20 lat, gdyż może to doprowadzić do rozszczelnienia silnika.

Wodorowania małopolska – również mobilnie

Wodorowanie silnika to usługa, którą bez problemu można wykonać na miejscu postoju pojazdu – pod własnym domem. Coraz większą popularnością cieszą się warsztaty mobilne, ponieważ jest to oszczędność nie tylko czasu ale i pieniędzy.

Koszt wodorowania silnika (inaczej dekarbonizacji) na terenie Nowego Sącza wacha się w granicach od 150 do 200zł. Cena jest uzależniona od pojemności silnika. Sam zabieg trwa około godziny. Do jego wykonania nie jest używana żadna szkodliwa chemia a jedynie woda destylowana (co nie jest beznaczenia szczególnie gdy wodorowanie przeprowadzamy na własnej posesji).